Gala bokserska

Biznes Boxing Polska i PGE Narodowy zapraszają na wyjątkowa Galę Bokserską tzw. "Białych Kołnierzyków" w Warszawie 22 Kwietnia 2016 na PGE Narodowym. Głównym celem gali będzie wsparcie finansowe Fundacji "Akogo?" oraz Kliniki "Budzik". Sama Gala będzie zwieńczeniem 8-tygodniowych przygotowań do walki znanych aktorów, dziennikarzy, przedsiębiorców i managerów, którzy w tym czasie będą również zbierali pieniądze na nasz cel charytatywny. Wieczór poprowadzi popularny dziennikarz sportowy Michał Olszański a oprócz emocjonujących walk odbędą się także aukcje przedmiotów przekazanych przez znane osoby i firmy.

Historia walk bokserskich "białych kołnierzyków" tak naprawdę zaczęła się w słynnym fitness klubie Gleason’s Gym w Nowym Jorku w 1988 roku, gdy prawnik Richard Novak i Doktor Literatury Angielskiej stoczyli walkę. Po samej walce dwóch dżentelmenów postanowiło pójść na kolacje, aby uczcić wydarzenie, które zapoczątkowało sport łączący świat korporacyjny z pięknem boksu.

Dzisiaj Gale "Białych Kołnierzyków" odbywają się w największych miastach świata takich jak Londyn i Nowy Jork. Walczą w nich prawnicy, bankierzy, pracownicy korporacji i nawet politycy. Wszystkich łączy pasja do boksu i chęć sprawdzenia się w prawdziwej walce.